ŻUKI Rock&Roll Band

Zespół został założony przez czterech przyjaciół zafascynowanych muzyką lat 60. Swoje pierwsze kroki zespół stawiał jako zespół szkolny w klubach studenckich Poznania, a repertuar od samego początku opierał się na przebojach Beatlesów.

Z czasem repertuar zespołu powiększył się I dołączyły do niego utwory takich zespołów jak: Rolling Stones, Kinks, Chuck Berry, a także utwory polskie grane kiedyś przez Czerwone Gitary i Niebiesko Czarnych (Nie zadzieraj nosa, Kwiaty we włosach, Dozwolone do lat 18, Wróćmy na jeziora, Niedziela będzie dla nas, Tak mi źle – temat z filmu „Wojna Domowa” i inne).

W 2007 roku zespół ŻUKI ROCK & ROLL BAND, jako pierwsza grupa z Polski grająca muzykę The Beatles, został zaproszony na doroczny festiwal International Beatle Week do Liverpool, gdzie zagrał dziewięć koncertów, w tym również w słynnym klubie Cavern koncerty zapadły w pamięci publiczności i organizatorów co zaowocowało ponownym zaproszeniem w 2018 r gdzie zespół zagrał 8 koncertów w tym trzy w Cavern ponad to kwartet wystąpił we Francji na dorocznej imprezie Beatles Night w Lille.

Podczas swoich występów używają instrumentów z epoki (wzmacniacze VOX, gitary Epiphone, „skrzypcowy” bas Höfner i perkusja Ludwig) i występują w stylizowanych beatlesowskich strojach. Świetny kontakt z publicznością, żywiołowe zachowanie na scenie, stylowe ubiory oraz instrumenty muzyczne z epoki udajemy się wraz z muzykami w magiczną podróż w lata sześćdziesiąte, w atmosferę tamtych prywatek i koncertów.

Zespół kilkakrotnie występował za granicą, m.in. w Anglii, Francji, Holandii, Włoszech, Niemczech, Andorze i na Litwie. Pojawia się również w programach telewizyjnych.

Dyskografia:
1992 – The Beatles po polsku (MC)
1995 – Etnomology I
2003 – Żuki Rock & Roll Band i przyjaciele (Live)
2007 – Rock and Roll

Wiernie Ze Sztuką / Artyści