Gabriel Fleszar

Gabriel Fleszar – ur. 27.09.1979, instrumentalista (gitara, fortepian oraz instrumenty elektroniczne), wokalista, autor tekstów i kompozytor, poeta (minitomik poezji dołączony do płyty „Pełnia” oraz antologia legnickiego rynku „Nawet pawie mamy czarnobiałe”), aktor filmowy: główna rola w filmie „Sezon na leszcza” (2001) w reżyserii Bogusława Lindy oraz teatralny: z grupą „300 chwil do deja vu” (grand prix i nagroda prezydenta miasta na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legnicy oraz wyróżnienie na XXV Barbórkowych Spotkaniach Teatralnych w Dąbrowie Górniczej za autorski spektakl „4/4”), jako wokalista solowy wydał płyty: „Niespokojny” (1999), „Niespokojny 2” (2001) i „Pełnia” (2003), które łącznie sprzedały się w nakładzie ponad 70 tys. egzemplarzy.

Laureat wielu nagród: nominowany do Fryderyka, zdobywca Złotego Mikrofonu Popcornu dla najlepszego wokalisty roku 1999 oraz dwóch Playboxów (nagrody rozgłośni radiowych) ze debiut i największy przebój 99′. Od 2010 roku wokalista rockowego zespołu Candida, z którym wydał płytę „Frutti di mare” (grudzień 2012), autor muzyki do spektaklu „Pracapospolita czyli tacy sami” wystawianego przez jeden z najlepszych w Polsce teatrów – legnicki Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, występuje również w akustycznym zespole A3 Format.

GABRIEL FLESZAR Z ZESPOŁEM

Pod takim szyldem wokalista koncertuje od roku 2000 wszędzie spotykając się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Koncert energetyczne rockowe show złożone z najbardziej znanych piosenek wokalisty ale przeplatanych również nowymi utworami. Pięciu świetnych muzyków spotyka się na scenie aby sprawiać radość sobie i publiczności a pomagają w tym też rockowe klasyki po które zespół często sięga (Rolling Stones, Pink Floyd, Alice in Chains). Charyzmatyczny wokalista, instrumentaliści grający na najwyższym poziomie, przeboje oraz autentyczność przekazu – to wszystko powoduje, że koncert staje się ucztą dla wielbicieli rockowego grania.

A3 FORMAT - GABRIEL FLESZAR, KOSTEK ANDRIEJEW

Konstantin „Kostek” Andriejew – ur. 1970. Uznany przez branżę jeden z najlepszych polskich gitarzystów, kompozytor, aranżer, producent oraz realizator dźwięku. Jako muzyk sesyjny znany z nagrań wielu polskich artystów (min. Maryla Rodowicz, Danuta Błażejczyk, Gabriel Fleszar, Asia Si, Jacek Stachurski). Ekspert od sprzętu gitarowego i nagłośnieniowego (artykuły w czasopiśmie MUZYK FCM i na stronach producentów). Ma na koncie współpracę z artystami z wielu krajów Europy, obydwu Ameryk i Australii.

Koncerty A3 Format to nieskrępowana zabawa z muzyką. Są nieprzewidywalni ale na pewno usłyszycie znane kawałki we własnej, mocnej interpretacji. Klasyka rocka, bluesa, grunge’u i innych gatunków sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Energetyczne numery przeplatane są klimatycznymi balladami. Wiązanki utworów trwające paręnaście minut pokazują możliwości zabawy repertuarem a momenty improwizowane dowodzą klasy muzyków. Szukasz niebanalnej, dobrej rozrywki na poziomie? Pub, klub muzyczny, plener, impreza firmowa albo wernisaż sztuki? Ten zespół wszędzie potrafi się odnaleźć i porwać publiczność w swoją muzyczną podróż! To idealna propozycja dla każdego kto ceni dobrą muzykę!

GABRIEL FLESZAR ” WOLNOŚCI ODDAĆ NIE UMIEM”

„Wolności oddać nie umiem” to trwający 90 (+/-5) minut recital słowno-muzyczny przygotowany pod kątem profilaktyki uzależnień dla młodzieży (od piątej klasy szkoły podstawowej wzwyż). W trakcie spotkania artysta prezentuje opowieści ze swojego (i nie tylko) życia mające przestrzec przed wchodzeniem na drogę. Skupia się głównie na uzależnieniach najbardziej zagrażających zdrowiu i życiu (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze) ale śladowo sygnalizuje również problem uzależnień cywilizacyjnych (smartfon, komputer, internet). Opowieści przedzielone są piosenkami (wykonanymi przez artystę 100% na żywo, z gitarą), które czasem są nawiązaniem do programu a czasem po prostu muzycznym przerywnikiem. Artysta przywozi własny sprzęt nagłaśniający. Cieszy się bardzo dobrym odbiorem wśród młodzieży – ma na koncie ponad 800 spotkań w całej Polsce. Program został przygotowany we współpracy ze specjalistami z zakresu profilaktyki uzależnień.

„Mówię do młodzieży posługując się ich własnym językiem. Mówiąc o sobie mogę im też powiedzieć coś o nich bo często pod pewnymi względami jesteśmy tacy sami. Nie stawiam siebie w roli mentora tylko uważnego obserwatora, która stara się skłonić słuchacza do własnych refleksji zamiast podsuwać mu pod nos wszechobecne slogany – myślę, że w tym tkwi siła tego programu”Gabriel Fleszar

MEDIA

Wiernie Ze Sztuką / Artyści